Hoş geldiniz değerli kullanıcılarımız, bu yazımızda Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon örneği konusunu işleyeceğiz. Yazımızın devamını okumak için Devamını oku linkine tıklayabilirsiniz.

Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır ile ilgili Kompozisyon örneği

Tatlı dil, muhatabı ruhen etkileyecek tarzda, yumuşak, ikna edici, okşayıcı konuşma şeklidir. Tatlı dil, bütün gücünü ruhtan alır. Ruhu iyilikler, güzelliklerle dolu olan, fazilet sahibi bir kimsenin dili de kendiliğinden tatlı olur. Tatlı dil ve güler yüz, ruh asaletinin sevimli belirtileri ve görünümleridir. Tatlı dilli insanlar bu özellikleriyle çevrelerindekileri arkalarından sürükleyecek çekici bir etkiye sahiptirler.

Ne kadar kötü olursa olsun, tatlı dil karşısında yumuşamayacak insan kalbi yoktur. İyiliğin o güçlü silahıyla bütün kötülükleri yenip ortadan kaldırmak ne güzel bir şeydir!.. Bu yüzden tatlı dilli insanlar, çevrelerinde sevilir, sayılır ve itibar görürler. Ruhi asaletin temel taşlarından olan sabır ve hoşgörü, tatlı, yumuşak bir ses tonuyla işbirliği ettiği zaman aşılmayacak hiçbir engel, yenilmeyecek hiçbir zorluk yoktur.

Çevrenizde nice çirkin insanlar vardır; tatlı dilleriyle herkesi kendilerine hayran bırakırlar. Dil. bilinç ve iradeyle kullanılması gereken bir organdır; kendi başına bırakıldığı zaman her dönüşünde bir kalp kırar; .birçok yıkımlara sebep olur. Dilin bu sonsuz etki gücünden dolayıdır ki, “dil yarası yaraların en derinidir” denilmiştir. İçimizde gür bir sevgi, şefkat ve merhamet kaynağı bulunduğu sürece kendiliğinden tatlılaşan dilimiz, hayatın güçlüklerini yenmede, insanları ikna edebilmede en büyük yardımcımızdır.

www.kompozisyonornekleri.org Lütfen beğendiğiniz Kompozisyon örnekleri ve yazılarımıza yorum yapmayı unutmayınız.

Okumuş olduğunuz Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon örneği örneğimizi umarım beğenmişsinizdir. Sitemizdeki kompozisyon örnekleri, dil ve anlatım veya diğer yazılarımıza ulaşabilmek için üstteki arama bölümümüzden arama yapabilir, ilgili kategoriye giriş yaparak içeriğimizi görüntüleyebilirsiniz.

Etiketler: , ,

7 yorum

beyza
 1 

o kadar da güzel değildi ama yinede güzeldi çok incelikli ve ayrıntılı anlatmışlar

Kasım 20th, 2011 at 15:17
muhammed fatih
 2 

ben çok beyendim çok güzel ve ayrıntılı ayrıntılı

Şubat 21st, 2013 at 18:16
mertcan
 3 

muhteşem olmuş

Mart 8th, 2013 at 17:39
buse
 4 

Bence çok iyi ve bilgilendirici olmuş eğitim için ideal ve çok açıklayıcı

Nisan 1st, 2013 at 20:25
büşra
 5 

çok detaylı anlatılmış ve uzun olmuş

Nisan 3rd, 2013 at 22:08
Burkay
 6 

öğretmenimiz bir atasözü kompozisyonu yazın dedi, ben de tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır atasözüyle ilgili bir kompozisyon yazmak istedim ve burada bu kompozisyonu buldum. Çok güzel olmuş süper .

Mart 13th, 2014 at 21:11
tuba
 7 

bu yazı sayesinde öğretmenimden aferin aldım teşekkürler

Haziran 2nd, 2014 at 00:26

Yorum yaparak teşekkür edebilir, düşüncelerinizi paylaşabilir veya önerilerinizi gönderebilirsiniz.
Yaptığınız güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ederiz...

isminiz (*)
Mailiniz (gösterilmeyecektir) (*)
Yorumunuz