Hoş geldiniz değerli kullanıcılarımız, bu yazımızda Kitap Sevgisi Kompozisyon konusunu işleyeceğiz. Yazımızın geri kalanını okumak için Devamını oku ‘ya tıklayabilirsiniz.

Kitap okumak çok önemli bir kavramdır. Kitap okumanın bir sürü yararı vardır. Kitap okumayı sevmeyenler de vardır tabi. Yararı, kitap okumak yazılılarda bize zaman kazandırır. Çünkü Türkçe derslerinde hızlı okursak, dolayısıyla yazılılarda da bizlere zaman kazandırır. Biz Türkçe derslerinde de kitap okumuş oluruz, ama bu yeterli gelmez.

Kitap okumayı sadece ders içinde değil, ders dışında da okumalıyız. Kitap okumak karşımızdaki kişiye daha güzel ve daha anlamlı konuşmamızı, güzel sözle insanlara yaklaşmamızı, güzel ahlaklı olmamızı sağlar. Bir düşünelim, hiçbir kimse kitap okumasaydı, bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu. Herkes cahil, birbiriyle geçinemez olurdu. Zaten Türkçeyi bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Çünkü Türkçe bizim kendi dilimiz, onu biz koruyup sevmezsek, o zaman kim koruyup sevecek, onu biz koruyup sevelim, bilmeyenlere öğretelim.

İnsanlar kitap okuyarak boş vakitlerini değerlendiriyorlar. Kitaplar bazen insanların hayatını değiştiriyor. İnsanlar kendince ufak gezintilere çıkıyor. Bazen üzülüyor, bazen seviniyor. Bu duyguları hissetmek için sadece bir kitap alıp okumamız yeterli. İşte kitaplar olmasaydı, bu duyguları hissedemezdik. Kitap okumak insanın ufkunu açar, hem dinlendirir, hem de bizi bilgilendirir. Onun için hepimiz kitap okumalıyız.

Okumuş olduğunuz Kitap Sevgisi Kompozisyon yazımızı umarım beğenmişsinizdir. Sitemizdeki kompozisyon örnekleri, dil ve anlatım veya diğer yazılarımıza ulaşabilmek için yukardaki arama bölümümüzden arama yapabilir, ilgili kategoriye giriş yaparak bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

4 yorum

şahadet
 1 

çok güzel bunu okduğumdan beri elimden kitap elimden düşmüyor

Ekim 24th, 2011 at 15:36
kendime saklıyorummm
 2 

yaa üzüm üzüme baka baka kararırla ilgili kompozisyon yok muuu???????????

Ekim 31st, 2011 at 18:17
emre
 3 

çok güzel süper sizin sayenizde yazılıdan 100aldım

Kasım 1st, 2011 at 09:08
ebru
 4 

çok beğendim,kim yazdıysa ellerine sağlık çok güzel olmuş.teşekkür ederim

Kasım 3rd, 2011 at 20:24

Yorum yaparak teşekkür edebilir, düşüncelerinizi paylaşabilir veya önerilerinizi gönderebilirsiniz.
Yaptığınız güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ederiz...

isminiz (*)
Mailiniz (gösterilmeyecektir) (*)
Yorumunuz