Hoş geldiniz sevgili ziyaretçilerimiz, bu yazımızda Hayat ile ilgili Kompozisyon örneği konusunu işleyeceğiz. Yazımızın devamını okumak için Devamını oku bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Hayat ile ilgili Kompozisyon örneği

Yaşam yeryüzünde canlıların doğumlarından, ömürlerinin sonuna kadar geçen zamanı ifade eder.

İnsanlar da dünyaya geldikleri gün hayata başlarlar. Doğumlarında itibaren yaşamlarının son günlerine kadar yaşadıkları yaşam sürecinde, çeşitli durum ve olaylarla karşılaşırlar. İnsanlığın ilk günlerinden başlayarak bir arada yaşama isteği ve mecburiyeti devamlı olarak süregelmiştir. Bilinmeyenleri araştırmak, yeni şeyler öğrenmek, oluşabilecek zorlukları karşılayabilmek amacıyla birlikte yaşama kuralını uygulamışlardır.
Her toplumun bir diğerinden farklı yaşam tarzı ve kuralları olmuştur. Toplumu oluşturan bireyler daha önceden belirlenmiş kural ve adetlere uyarlar. Bazı toplumlar daha önceden belirlenmiş gelenek ve kuralları zamanla esneterek daha uygar ve modern bir şekle getirmişlerdir. Bazıları ise bu kural ve kaidelere ilk günkü şekliyle bağlı kalmaktadır.

İnsanın hayatı, yaşayış amacı ona kendi istek ve şartlarına göre, uyum sağlaması ve onu kolaylaştırması olmalıdır. Gereksiz şartlar ve katı kurallar geliştirmek insanın kendi yaşamını zorlaştırır ve onu çekilmez hale getirir.
Toplumların birlikte yaşam nedeniyle oluşturdukları kural ve şartları yaşadıkları zaman ve mekâna göre daha modern, daha çağdaş ve esnek şekle getirmeleri kendilerinin ferah ve huzuru için önem teşkil etmektedir.

www.kompozisyonornekleri.org Kompozisyon örnekleri

Okumuş olduğunuz Hayat ile ilgili Kompozisyon örneği yazımızı umarım hoşunuza gitmiştir. Sitemizdeki kompozisyon örnekleri, biyografi örnekleri veya diğer yazılarımıza ulaşabilmek için üstteki arama bölümümüzden arama yapabilir, ilgili kategoriye giriş yaparak içeriğimizi görüntüleyebilirsiniz.

Etiketler: , ,

1 yorum

Elife Kaya
 1 

bu kompozisyon örneği çok işime yaradı çok teşekkürler

Aralık 11th, 2014 at 18:58

Yorum yaparak teşekkür edebilir, düşüncelerinizi paylaşabilir veya önerilerinizi gönderebilirsiniz.
Yaptığınız güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ederiz...

isminiz (*)
Mailiniz (gösterilmeyecektir) (*)
Yorumunuz