Hoş geldiniz sevgili kullanıcılarımız, bu yazımızda Damlaya damlaya göl olur hakkında kompozisyon örneği konusunu işleyeceğiz. Yazımızın tamamımı okumak için Devamını oku linkine tıklayabilirsiniz.

Damlaya damlaya göl olur Damlacıktan sel olur konusu ile ilgili kompozisyon örneği

Not: Damlaya damlaya göl olur kompozisyon örneği 2 için tıklayabilirsiniz.

Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddi bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.
Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddi arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.
İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir.

www.kompozisyonornekleri.org Beğendiğiniz kompozisyonlara ve konu anlatımlarına yorum yaparsanız seviniriz..

Okumuş olduğunuz Damlaya damlaya göl olur hakkında kompozisyon örneği yazımızı umarım hoşunuza gitmiştir. Sitemizdeki kompozisyon örnekleri, makale örnekleri veya diğer yazılarımıza ulaşabilmek için üstteki arama bölümümüzden arama yapabilir, ilgili kategoriye giriş yaparak konuları görüntüleyebilirsiniz.

Etiketler: , ,

6 yorum

mustafa
 1 

çok az bilgi verilmiş ama yine de güzel bilgiler ve güzel kompozisyon

Ekim 24th, 2011 at 20:56
tamtam
 2 

çok güzel

Ocak 6th, 2012 at 11:38
turgay
 3 

Harika!Tam not aldım bu kompozisyon sayesinde :)

Kasım 6th, 2012 at 18:27
rock_star_girl
 4 

bana göre güzel kompozisyon

Kasım 25th, 2012 at 18:28
Eray
 5 

çok kısa ama…

Aralık 8th, 2012 at 12:19
damla
 6 

ben karşşılıklı konuşma istiyodum ama hiçbir sitede bulamadım yardım etmenizi rica edrim

Aralık 20th, 2012 at 21:12

Yorum yaparak teşekkür edebilir, düşüncelerinizi paylaşabilir veya önerilerinizi gönderebilirsiniz.
Yaptığınız güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ederiz...

isminiz (*)
Mailiniz (gösterilmeyecektir) (*)
Yorumunuz